Otwórz player w nowym oknie

Władysław Kosiniak-Kamysz o ew. wspólnych listach wyborczych z Donaldem Tuskiem: Idziemy własną drogą

Władysław Kosiniak-Kamysz o ew. wspólnych listach wyborczych z Donaldem Tuskiem: Idziemy własną drogą

„Idziemy własną drogą i budujemy racjonalne centrum (...) Jeżeli chcemy pozyskać wyborców, którzy odchodzą od PiSu i szukają swojego miejsca, to ostatnim ugrupowaniem, do którego pójdą będzie Platforma i Donald Tusk” – powiedział w Poranku „Siódma9” Władysław Kosiniak-Kamysz (Polskie Stronnictwo Ludowe).

„Akcja Tłuste Koty jest odpowiedzią na wyzwanie prezesa Kaczyńskiego, który w ten sposób określił polityków swojej partii. Gdy PiS obejmował władzę, w jeden dzień zwolniono wielu pracowników, którzy byli dobrze przygotowani do swoich funkcji”

W rozmowie dotknięto tematu przyszłych wyborów i możliwych nowych koalicji. Prezes PSL-u wypowiedział się na temat ewentualnej współpracy z Donaldem Tuskiem.

„Idziemy własną drogą i budujemy racjonalne centrum. Jesteśmy centro-prawicą. Ostatnie wybory uzupełniające w Drobinie, Ciężkowicach czy Warlubiu pokazały, że jedyną partią, która skutecznie może zawalczyć z Prawem i Sprawiedliwością w Polsce lokalnej jest Polskie Stronnictwo Ludowe. (…) Jeżeli chcemy pozyskać wyborców, którzy odchodzą od PiSu (to grupa około 10% wyborców), która szuka swojego miejsca, to ostatnim miejscem, do którego pójdą będzie Platforma i Donald Tusk” – powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz.

W dalszej części wywiadu poruszono wątek ustawy lexTVN. Rozmówca Anny Czytowskiej zapytany o to, jak przy głosowaniu nad tą ustawą zachowa się Jarosław Gowin, odpowiedział:

„Jarosław Gowin przedstawiając swoją poprawkę do lexTVN mówi „sprawdzam” politykom PiS. Jeżeli faktycznie uważają Stany Zjednoczone za sojusznika, to powinni tę poprawkę przyjąć. Całość ustawy medialnej trzeba według nas odrzucić”.

Pod koniec rozmowy tematem przewodnim stał się koronawirus.

„Brakuje mi jasnego i zdecydowanego głosu hierarchów kościelnych w Polsce ws. szczepień. Brakuje takiej postawy, jaką prezentuje papież Franciszek. To nie jest indywidualna sprawa, lecz dotyczy dbania o swoich bliskich” – mówił Kosiniak.

„Widziałem z bliska jakie spustoszenie sieje COVID19. To tragedie rodzinne, gdy umierający ojciec nie widzi syna, leżącego pod respiratorem w sąsiedniej sali. Jeśli ktoś wątpi w pandemię, to pokażę takiej osobie sytuację na oddziale „covidowym” ” – kontynuował Gość Poranka „Siódma9”.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA