Otwórz player w nowym oknie

Sebastian Zbierański: Obecnie mamy do czynienia z największymi od prawie 30 lat protestami na Kubie

Sebastian Zbierański: Obecnie mamy do czynienia z największymi od prawie 30 lat protestami na Kubie

„Przyczyną protestów, które 11 lipca wybuchły na Kubie jest to, że na wcześniejsze problemy, nałożyły się nowe. Rosnąca inflacja i ceny żywności spowodowały, że praktycznie niemożliwe stało się zarobienie na to, żeby wyżywić rodzinę. Brakuje też dostępu do lekarstw i szczepionek” – powiedział w Poranku „Siódma9” Sebastian Zbierański z portalu Misyjne.pl, który opowiadał o tekście ks. Witolda Lesnera dot. Kuby.

Michał Kłosowski rozmawiał o tym, jak wygląda praca misjonarzy w kraju takim jak Kuba, gdzie różnego rodzaju rewolty zdarzają się stosunkowo często.

„Kuba nadal pozostaje ostoją komunizmu - wokół niej są kraje, które już podążyły w stronę demokracji. Praca misyjna w tym miejscu jest o tyle specyficzna, że Kościół wciąż musi zmagać się z bardzo nieprzechylną mu władzą.

Dlaczego tym razem wybuchły protesty na Kubie?

„Ks. Witold Lesner wspomina, że przyczyną protestów, które wybuchły 11 lipca jest to, że na wcześniejsze problemy, nałożyły się nowe. Rosnąca inflacja i ceny żywności spowodowały, że praktycznie niemożliwe stało się zarobienie na to, żeby wyżywić rodzinę. Brakuje też dostępu do lekarstw i szczepionek. Covid spowodował także zamknięcie kraju i upadek turystyki” – wymieniał Gość Poranka „Siódma9” podkreślając, że obecnie mamy do czynienia z największymi protestami na Kubie od 1994 roku.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

fot. ks. Witold Lesner/misyjne.pl

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA