Otwórz player w nowym oknie

Grzegorz Osiecki: Marianowi Banasiowi przybył przeciwnik w postaci Zbigniew Ziobro

Grzegorz Osiecki: Marianowi Banasiowi przybył przeciwnik w postaci Zbigniew Ziobro

„Prokuratura będzie działała, i działać będzie Marian Banaś i NIK. Jest też wniosek o uchylenie immunitetu Banasia w Sejmie, więc to wszystko będzie kumulowało” – powiedział w Poranku „Siódma9” red. Grzegorz Osiecki („Dziennik Gazeta Prawna”).

Czy w najbliższym czasie czeka nas głośna medialnie potyczka Zbigniewa Ziobro z Marianem Banasiem?

„Prokuratura będzie działała, i działać będzie Marian Banaś i NIK. Jest też wniosek o uchylenie immunitetu Banasia w Sejmie, więc to wszystko będzie kumulowało. (…) Dotychczas największe napięcie panowało na linii Mariusz Kamiński – Marian Banaś. To służba podległa Kamińskiemu, czyli CBA, sprawdzało oświadczenie majątkowe Banasia i to ono prowadziło te sprawy dot. niego i wnioskowało do prokuratury w jego sprawie. (...) Banasiowi przybył teraz kolejny przeciwnik” – stwierdził rozmówca Marcina Fijołka.

W rozmowie poruszono też temat koronawirusa. Czy grozi nam wariant francuski w przypadku pojawienia się 4 fali?

„Wszystko będzie zależało od tego, na ile ludzie niezaszczepieni zaczną się szczepić. Akcja szczepień stanęła. Mamy zaszczepione około polowy społeczeństwa. (…) Finalne decyzje zapadną pewnie pod koniec sierpnia, kiedy będzie blisko powrotu dzieci do szkół. Wtedy też zobaczymy bardziej ułożoną koncepcję tego, co się wydarzy” – powiedział Gość Poranka „Siódma9”.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA