Otwórz player w nowym oknie

Jan M. Jackowski o ustawie medialnej: Otwieranie kolejnego frontu jest niezrozumiałe

Jan M. Jackowski o ustawie medialnej: Otwieranie kolejnego frontu jest niezrozumiałe

„Wyjście w tym trybie z tą ustawą było zaskoczeniem, bo widać wyraźnie, że sam sposób procedowania ustawy jest konfrontacyjny i został tak ustawiony, że wiadomo było, jakie będą reakcje na tę ustawę. Otwieranie kolejnego frontu jest niezrozumiałe” – powiedział w Poranku „Siódma9” senator Jan Maria Jackowski (Prawo i Sprawiedliwość).

Na początku rozmowy senator Jackowski odpowiedział, czy jest zadowolony z wersji podatkowej zaproponowanej w Polskim Ładzie.

„W kilku aspektach rozwiązania zawarte w Polskim Ładzie są korzystne i wychodzą naprzeciw dawnym oczekiwaniom i naszym propozycjom programowym (np. zwiększenie kwoty wolnej i pierwszego programu podatkowego). (…) Jeśli chodzi o pozostałe kwestie to będę wsłuchiwał się w wypowiedzi eksportów i osób zainteresowanych, bo dochodzą do nas sprzeczne komunikaty” – powiedział senator Prawa i Sprawiedliwości.

W rozmowie podniesiono także temat wyjazdowego spotkania klubu parlamentarnego PiS. Na co szczególną uwagę zwracał prezes Kaczyński?

„Przede wszystkim była to walka z nepotyzmem. Pan prezes bardzo twardo wypowiedział się na ten temat. To jest teraz numer jeden w partii. Pytanie, czy te zjawiska patologiczne zostaną przezwyciężone” – mówił rozmówca Marcina Fijołka.

Gość Poranka „Siódma9” zapytany o to, po co w tym momencie przeforsowywana jest ustawa medialna, odpowiedział:

„Nie wiem i nie rozumiem, po co w takim trybie i tak nagle było to robione. Mediami zajmuję się 40 lat, mam dorobek w tym zakresie, i przyznam, że nikt o zdanie mnie nie pytał. Dla mnie wyjście w tym trybie z tą ustawą było zaskoczeniem, bo widać wyraźnie, że sam sposób procedowania ustawy jest konfrontacyjny i został tak ustawiony, że wiadomo było, jakie będą reakcje na tę ustawę. Otwieranie kolejnego frontu jest niezrozumiałe (…)” – stwierdził polityk.

Pod koniec rozmowy poruszono wątek sporu z Brukselą ws. Izby Dyscyplinarnej.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA