Otwórz player w nowym oknie

Open Doors Polska o rosnącym prześladowaniu chrześcijan na świecie

Open Doors Polska o rosnącym prześladowaniu chrześcijan na świecie

„W Indiach zauważyliśmy nasilenie prześladowań. Coraz częściej służby lokalne, przedstawiciele władzy lub osoby przez nie wysłane, ingerują w spotkania chrześcijan. Wchodzą do kościołów domowych, do wspólnot, żądając zaprzestania praktyk. Traktują chrześcijaństwo jako obcą kulturę, którą muszą zwalczać” - powiedzieli w Poranku „Siódma9” przedstawiciele Open Doors Polska.

Środowa rozmowa Anny Czytowskiej z przedstawicielami Open Doors Polska dotyczyła wzmożenia prześladowań chrześcijan na świecie.

Goście Poranka tłumaczyli, że rząd Indii zaczął realizować strategię pozbycia się chrześcijan z kraju do końca tego roku. Jest to stanowisko otwarcie prezentowane przez władze. W wielu stanach wprowadzone jest prawo zakazujące głoszenia nauk Jezusa. Państwo indyjskie nie pomagało chrześcijanom w czasie pandemii, przez co wielu z nich mierzyło się z głodem i zostali pozbawieni pracy. Są oni bici, zastraszani i atakowani nawet na ulicy. Tamtejszy rząd chce by obywatele wyznawali tylko hinduizm.

Przedstawiciele Open Doors Polska mówili, że ponad 340 milionów chrześcijan jest prześladowanych na świecie. W Indiach Kościół stanowi 60 mln ludzi, którzy dziś są pozbawieni wolności wyznania i sumienia.

Goście Poranka

zwrócili uwagę również na sytuację chrześcijan w Afganistanie. Twierdzili, że zawsze mieli oni tam trudną sytuację. Przygotowywali się do tego, że kiedyś może się ona pogorszyć, a dziś muszą się oni ukrywać w obawie o swoje życie.

Więcej informacji: www.opendoors.pl

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

 

 

 

 

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA