Otwórz player w nowym oknie

Jolanta Reisch-Klose o książce "Błogosławiony Kardynał Stefan Wyszyński”

Jolanta Reisch-Klose o książce "Błogosławiony Kardynał Stefan Wyszyński”

„Kardynał Wyszyński był normalnym chłopcem, nie od początku był święty. Nie ma specjalnej drogi, by od początku być osobą w każdej sytuacji rozsiewającą dobro. Byłoby to wskazane, ale przede wszystkim warto być zwykłym człowiekiem, kochać ludzi, być dobrym dla całego świata i ta świętość może przyjść” - powiedziała w Poranku „Siódma9 Jolanta Reisch-Klose, autorka książki pt. "Błogosławiony kardynał Stefan Wyszyński" (wyd. eSPe).

Czwartkowa rozmowa Michała Kłosowskiego z Jolantą Reisch-Klose, dotyczyła jej książki pt. "Błogosławiony kardynał Stefan Wyszyński”, nad którą Poranek „Siódma9” objął patronat.

„Książka jest przeznaczona dla dzieci, ma wielkość zeszytu szkolnego. Wyzwaniem było wybranie z całego dorobku życia błogosławionego Stefana Wyszyńskiego, tego co najważniejsze. Jest to pewnego rodzaju zaczyn, na nim ma wyrosnąć zainteresowanie u dzieci, by chciały dowiedzieć się więcej. W tej książce każdy z rozdziałów kończy się pewnego rodzaju quizem, krzyżówką czy testem, ale nie służą sprawdzeniu zapamiętanej wiedzy, tylko sprawdzeniu siebie, czy poszukaniu odpowiedzi. Książka ta może służyć jako pomoc przy katechezie” – mówił Gość Poranka „Siódma9”.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA