Otwórz player w nowym oknie

Ks. Tomasz Kancelarczyk: Nasza fundacja realnie pomaga kobietom

Ks. Tomasz Kancelarczyk: Nasza fundacja realnie pomaga kobietom

„Nazwa Fundacji Małych Stópek nie była wynikiem konsultacji PR-owców, tylko w wyborze tej nazwy po prostu pomogło życie. Jako grupa osób podejmująca różnego rodzaju działania pro-life, zawsze mieliśmy przypinkę malutkich stópek, odpowiadające nóżkom malutkiego dziecka w 12. tygodniu od poczęcia. O naszej grupie mówiono „małe stópki” - powiedział w Poranku „Siódma9” ks. Tomasz Kancelarczyk (Fundacja Małych Stópek).

„Wraz ze wzrostem udzielanej pomocy przyszła konieczność założenia stowarzyszenia lub fundacji. Założyliśmy więc fundację i nazwa nasunęła się sama. Wyrosła ona z Bractwa Małych Stópek, nieformalnego nazewnictwa i nieformalnej grupy pomocy kobietom w ciąży, po porodzie, czy różnego rodzaju działań pro-life” - tłumaczył kapłan.

„Z roku na roku nasza pomoc jest coraz większa. Przekazujemy coraz więcej środków pierwszej potrzeby, ich waga liczona jest już w tonach. Wzrasta zainteresowanie fundacją i liczba darczyńców. Potrzeba coraz więcej pomocy, domy zajmujące się wsparciem kobiet w ciąży i już po porodzie, wymagają naszej uwagi. W planach mamy rozszerzenie działalności o jeszcze inne sprawy, które są potrzebne do sprawnego funkcjonowania tych miejsc” - mówił Gość Poranka.

„Działanie Fundacji zrodziło się z potrzeby, która do nas przyszła. Wcześniej jako Bractwo Małych Stópek byliśmy organizatorami marszu dla życia w Szczecinie. W tym czasie trafiały do nas informacje o potrzebie pomocy kobietom w ciąży. Jako obrońcy życia nie mogliśmy stwierdzić, że to nie nasza działka pomagać ciężarnym, a właśnie dokładnie nią jest. W działaniu fundacji uczestniczy wiele komórek Kościoła w całym kraju” - tłumaczył rozmówca Michała Kłosowskiego.

„Pierwszym filarem naszej działalności jest modlitwa, która jest modlitwą różańcową. Drugim filarem jest przekonywanie do życia, jest to wymiar edukacyjny. Głosimy wartość życia człowieka od poczęcia, a jest to dziś przekręcane na każdym kroku. Tam gdzie występuje miłość, nie ma mowy o płodzie, tylko o dziecku. Trzecim naszym zajęciem jest wymiar społeczny. Nie tylko organizowanie marszów dla życia, ale organizowanie konkretnej pomocy dla kobiet w ciąży, znajdujących się w trudnej sytuacji” - powiedział ks. Kancelarczyk.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA