Otwórz player w nowym oknie

Piotr Otrębski: Wszyscy odpowiadamy za jakość krajobrazu

Piotr Otrębski: Wszyscy odpowiadamy za jakość krajobrazu

„Wszyscy odpowiadamy za krajobrazy i ich jakość. Jeśli ta świadomość będzie w nas od samego początku i będziemy stosować się do dobrych praktyk, to wokół nas będzie piękniej” – powiedział w Poranku „Siódma9” Piotr Otrębski (Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska).

Rozmowa dotyczyła obchodów Dnia Krajobrazu. Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska, wspólnie z Kampinoskim Parkiem Narodowym, zaprasza na spacer edukacyjny po północno-zachodniej części Kampinosu. O tym wydarzeniu opowiadał Piotr Otrębski, rzecznik GDOŚ.

„Wspólnie z Kampinoskim Parkiem Narodowym organizujemy wydarzenie, które towarzyszy obchodom Dnia Krajobrazu (20 października). Dzień Krajobrazu to święto międzynarodowe, które w każdym kraju europejskim ma trochę inny wymiar - warto w nie się angażować. Krajobraz jest bliskim zagadnieniem każdemu z nas” – mówił rozmówca Marcina Fijołka.

„Jednym z naszych zadań jest budowa świadomości społecznej – wszyscy odpowiadamy za krajobrazy i ich jakość. Jeśli ta świadomość będzie w nas od samego początku i będziemy stosować się do dobrych praktyk, to wokół nas będzie piękniej” – stwierdził Gość Poranka „Siódma9”.

Spacer edukacyjny rozpocznie się 16 października (sobota) o godz. 10:00. na parkingu Ośrodka Dydaktyczno-Muzealnego Kampinoskiego Parku Narodowego w Granicy.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA