Otwórz player w nowym oknie

Łukasz Rzepecki o powołaniu Rady ds. Młodzieży

Łukasz Rzepecki o powołaniu Rady ds. Młodzieży

„Wczoraj Pan Prezydent Andrzej Duda powołał Radę ds. Młodzieży. Jest to pierwszy w historii młodzieżowy organ konsultacyjno-doradczy. Mnie jako doradcę Pana Prezydenta, ta decyzja niezwykle cieszy, bo rada ma na celu wspieranie ludzi młodych. Ma pozwolić, by głos młodego pokolenia był jeszcze bardziej słyszalny i dostrzegany” - powiedział w Poranku „Siódma9” Łukasz Rzepecki z Kancelarii Prezydenta.

Piątkowa rozmowa Marcina Fijołka z ministrem Łukaszem Rzepeckim z Kancelarii Prezydenta, dotyczyła powołania Rady ds. Młodzieży.

„To co jest najważniejsze w tej radzie to to, że jest apolityczna, różnorodna i ukierunkowana na kilkanaście segmentów, dziedzin życia społecznego, dotyczącego również młodych. Dialog, rozmowa i komunikacja jest tym, co łączy młodzież z różnych frakcji politycznych, czy młodzieżówek. Różnimy się, ale dzięki temu możemy wypracować konkretne rozwiązania. W radzie jest 20 przedstawicieli organizacji młodzieżowych, zajmujących się rożnymi dziedzinami społecznymi” - tłumaczył rozmówca Marcina Fijołka.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA