Otwórz player w nowym oknie

Piotr Uściński: Jesteśmy lojalnym członkiem Unii i chcemy być traktowani partnersko

Piotr Uściński: Jesteśmy lojalnym członkiem Unii i chcemy być traktowani partnersko

„Liczę na to, że cała Komisja Europejska wysłucha Premiera Morawieckiego, bo powie on im prawdę o tym, jak wygląda sytuacja w Polsce. O tym, że przestrzegamy prawa unijnego i traktatów. Prymat prawa europejskiego w tym zakresie, w którym powierzyliśmy kompetencje Unii Europejskiej, jest przez nas szanowany i nie mamy do niego zastrzeżeń” - powiedział w Poranku „Siódma9” wiceminister Piotr Uściński (Ministerstwo Rozwoju i Technologii).

Wtorkowa rozmowa Janusza Zalewskiego z wiceministrem rozwoju i technologii dotyczyła wizyty Premiera Mateusza Morawieckiego w Brukseli.

„Zastrzeżenia wzbudziło w naszym Trybunale Konstytucyjnym to, że Unia wkracza w inne obszary. Wykracza poza obszary wyznaczone przez traktaty. Nasz Trybunał mówi temu nie. Polskie społeczeństwo również jest temu przeciwne. Wielu europarlamentarzystów przeciwnych Polsce, jest wprowadzanych w błąd, często przez nasz opozycję, która mówi nieprawdę o tym, co się dzieje w naszym kraju” - tłumaczył polityk.

Wywiad dotyczył również projektów ustaw o domach do 70m2 i kredytów bez wkładu własnego.

„Projekt dotyczący uproszczenia formalności do budowy domów do 70m2 jest już w końcowej fazie prac parlamentarnych. Czekamy na podpis Pana Prezydenta, ma na to kilka tygodni, ale liczymy, że ten projekt wejdzie w życie do końca roku. Drugi projekt dotyczący kredytów bez wkładu własnego jest ciągle w fazie prac parlamentarnych. Muszą się do niego dostosować banki, więc może to zająć do pół roku” - mówił Gość Poranka.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA