Otwórz player w nowym oknie

Jan Piasecki: Legia będzie biła się o mistrzostwo Polski

Jan Piasecki: Legia będzie biła się o mistrzostwo Polski

„Nie byłbym zwolennikiem zwolnienia Michniewicza. Legia wróci do gry w Ekstraklasie i będzie biła się o mistrzostwo Polski. To nie jest tak, że drużyna jest przygotowana do gry na kilku frontach” – mówił w poranku „Siódma 9” Jan Piasecki z TVP Sport.

Legia Warszawa przegrała z Napoli 0:3 w meczu Ligi Europy.

„Pech Legii polegał na tym, że spotkanie trwało 90 minut. Do 70. minuty wyglądało to całkiem dobrze i tak, jak chciała Legia. Wiedzieliśmy, że Legia nie będzie prowadzić gry, podobnie jak we wcześniejszych spotkaniach. Scenariusz układał się dobrze, Czesław Michniewicz dokonał dwóch ofensywnych zmian, które miały zaskoczyć przeciwnika. Realizacja scenariusza była bliska, bo tuż przed stratą bramki Emreli strzelił w słupek. Gdyby trafił, to można byłoby zamurować bramkę, ale nie można liczyć na to za każdym razem. Legia pozostaje liderem, a rewanż ze Spartakiem przed nią. W przypadku zwycięstwa będzie bardzo bliska by awansować” – mówił Piasecki.

Dziennikarz odniósł się też do słabej dyspozycji Legii w polskiej Ekstraklasie.

„Wydaje się, że kluczem jest mentalne przygotowanie do gry. Nawet najciekawszy mecz z Lechem nie jest dla piłkarza tym, czym gra z Napoli, czy Leicester. W Ekstraklasie na ogół to Legia prowadzi grę. Z drugiej strony, jak Lech grał w Lidze Europy, to wówczas też mobilizował się na europejskie pucharach. Nie byłbym zwolennikiem zwolnienia Michniewicza. Legia wróci do gry w Ekstraklasie i będzie biła się o mistrzostwo Polski. To nie jest tak, że drużyna jest przygotowana do gry na kilku frontach” - mówił.

„Dariusz Mioduski nie jest najbardziej cierpliwym człowiekiem. Szybko zmieniał trenerów. Mam nadzieję, że teraz będzie nieco inaczej. Gdyby nie Liga Europy, a wyniki byłyby takie, to pewnie już dawno Michniewicza by nie było. Wydaje się, że limit błędów jest już absolutnie na wykończeniu” - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA