Otwórz player w nowym oknie

O. Roman Rusek: Ojciec Pio wskazywał ludziom Boga i sens życia

O. Roman Rusek: Ojciec Pio wskazywał ludziom Boga i sens życia

„Ojciec Pio chciał przyprowadzić ludzi do Boga, nadać sens ich życiu, dlatego stał się ich spowiednikiem. Niewiarygodna ilość ludzi garnęła się do niego, ponieważ wskazywał on Boga i pomagał ludziom odnaleźć sens życia. Przede wszystkim był ojcem i potrafił czytać ludzi”- powiedział w Poranku „Siódma9” o. Roman Rusek, autor książki pt. "Słowa światła. Święty Ojciec Pio", wyd. Esprit.

Poniedziałkowa rozmowa Karola Gaca z O. Romanem Ruskiem dotyczyła książki pt. „Słowa światła. Święty Ojciec Pio”.

„W listach ojciec Pio jawi się jako prawdziwy ojciec dla ludzi. Ojciec ludzi zagubionych, nieszczęśliwych i cierpiących, także z powodu wojen. Bo Pio żył na przełomie wojen. Po nich świat został osierocony. Ojciec widział ludzi opuszczonych potrzebujących pomocy, żył dla takich osób” - tłumaczył duchowny.

„Ojciec Pio cierpiał, przede wszystkim duchowo. Pan Bóg go oczyszczał by mógł prowadzić innych i być narzędziem w rękach Pana. Stygmaty sprawiały wielki ból, były to otwarte świeże rany, które nigdy się nie goiły. Ojciec Pio przez ten ból nie mógł spać i modlił się nocami. Największą jego walką duchową jak dojrzałego przewodnika, była walka o ludzkie dusze i zbawianie. Mało się mówi o tym, że zmagał się on osobowym złem. Walczył on o ludzkie dusze z samym szatanem, któremu kierowanie ludzi do Boga bardzo się nie podoba” - mówił rozmówca Karola Gaca.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA