Otwórz player w nowym oknie

Sławomir Jastrzębowski: Dla PO lepiej, że wrócił Donald Tusk, niż miałby nią zarządzać Borys Budka

Sławomir Jastrzębowski: Dla PO lepiej, że wrócił Donald Tusk, niż miałby nią zarządzać Borys Budka

„Dla PO lepiej, że wrócił Donald Tusk, niż miałby nią zarządzać Borys Budka. Na pewno Tusk ma większą charyzmę, niż Borys Budka. Ten efekt Tuska, którego wielu się spodziewało, jednak nie nastąpił” – mówił w poranku Sławomir Jastrzębowski, właściciel portalu salon24.pl.

Gość Poranka skomentował w rozmowie wybory w PO.

„Wygrał ten, kto miał wygrać. Oczywiste było to, że Donald Tusk zostanie wybrany, ale dwie rzeczy zwróciły moją uwagę. Po pierwsze w regionalnych strukturach nie ma żadnej kobiety. To ciekawe, bo przecież PO tyle mówi o parytetach itd. Po drugie, bardzo dotkliwa porażka na Dolnym Śląsku, gdzie prezydent Wałbrzycha był popierany przez Donalda Tuska, Grzegorza Schetynę i Rafała Trzaskowskiego. Nie demonizowałbym jednak tych zaskoczeń” - ocenił.

Zdaniem Jastrzębowskiego Donald Tusk musi się zastanowić, w jaki sposób chce wygrać z PiS.

„Obecnie program PO można streścić w słowach «trzeba wygrać z PiS». Pytanie, jak chce to zrobić i jaki ma program. Co będzie kontynuował Donald Tusk, a co zrobi inaczej? Dlaczego ludzie mieliby Donaldowi Tuskowi, który odszedł w nie najlepszej atmosferze, ponownie zaufać?” - wyliczał.

„Dla PO lepiej, że wrócił Donald Tusk, niż miałby nią zarządzać Borys Budka. Na pewno Tusk ma większą charyzmę, niż Borys Budka. Ten efekt Tuska, którego wielu się spodziewało, nie nastąpił. Sytuacja została skomplikowana przez dwie rzeczy. Z jednej strony zagrożenie polskiej granicy, przy której Tusk stoi okrakiem. Druga sprawa to Parlament Europejski, gdzie widzieliśmy fatalne dla PO wystąpienia, w których działano na niekorzyść Polski” – powiedział Jastrzębowski.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA