Otwórz player w nowym oknie

Adam Andruszkiewicz: Cyfrowa rewolucja dzieje się na naszych oczach

Adam Andruszkiewicz: Cyfrowa rewolucja dzieje się na naszych oczach

„W Polsce e-usługi są lepiej rozwinięte, niż w wielu bogatszych krajach, które mogłoby się wydawać, że nas wyprzedzają w tym obszarze. To pokazuje potencjał w Polsce. Sam fakt, że niemal 14 milionów Polaków korzysta z profilu zaufanego, za pośrednictwem którego można załatwić własne sprawy, czy z aplikacji mobywatel, pokazuje, że cyfrowa rewolucja dzieje się na naszych oczach” – mówił w poranku „Siódma 9” Adam Andruszkiewicz, sekretarz stanu w KPRM odpowiedzialny za cyfryzację.

Adam Andruszkiewicz ocenił, że pieniądze z Funduszu Odbudowy w końcu trafią do Polski.

„To są środki, które Polsce są przynależne i to nie na podstawie kaprysów polityków europejskich, ale prawa, którego Polska przestrzega. Niepotrzebnie Bruksela przeciąga wypłatę tych środków. Donald Tusk wiedząc, że te pieniądze i tak trafią do Polski, próbuje się pod to bezczelnie podpiąć. Za długo znam Donalda Tuska, by wierzyć w szczerość jego propolskich intencji. Stara się robić wszystko, by wrócić do władzy, także za cenę atakowania Polski” – mówił.

„Polskie państwo jest gremialnie atakowane, jak np. w Parlamencie Europejskim, gdzie premier próbował poruszyć merytoryczne wątki. Tam był jeden wielki atak, w naszej opinii bezpodstawny. Niektórym przeszkadza to, że Polska chce mieć wyższy status na arenie międzynarodowej. Siły lewicowo-liberalne chcą zmienić rząd w Polsce” - ocenił.

Gość poranka odniósł się też do zachowania polityków opozycji, którzy w PE zagłosowali za ostatnią rezolucją PE ws. Polski. „Występowanie za granicą przeciwko własnemu państwu ociera się o zdradę. Rozumiem, że możemy się spierać w mediach. Tymczasem politycy opozycji skupili się na atakach własnego państwa przy aplauzie obcych polityków” – stwierdził.

 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA