Otwórz player w nowym oknie

Przemysław Wręźlewicz: Kard. G. Pell wiedział, że cierpiąc współuczestniczy w cierpieniu Chrystusa

Przemysław Wręźlewicz: Kard. G. Pell wiedział, że cierpiąc współuczestniczy w cierpieniu Chrystusa

„Książka opowiada o 400 trudnych dniach z życia kard. G. Pella. Kardynał trafił do więzienia z łatką zbrodniarza. (...) Sam mówił o tym, że traktuje ten czas jako zaległe rekolekcje – w taki sposób starał się podejść do swego pobytu w więzieniu” – powiedział w Poranku „Siódma9” Przemysław Wręźlewicz (wyd. Rafale), który opowiadał o książce "Dziennik więzienny. Apelacja - George Kard. Pell”.

„Wyrok uderzał w jego dobre imię, w jego uczciwość, w to kim jest. Kościół australijski za sprawą kard. Pella rozwiązywał sprawy związane z nieprawidłowościami finansowymi czy sprawami pedofilii w latach 90. Był pierwszym na świecie, który się tym zajął w Kościele” – dodał Gość Poranka „Siódma9”.

„Izolacja była ogromnym cierpieniem. (…) Kard. Pell wiedział, że cierpiąc współuczestniczy w cierpieniu Chrystusa. Współczesna kultura odrzuca cierpienie. Kardynał poświęcił w tej książce dużo miejsca tej kwestii” – powiedział rozmówca Janusza Zalewskiego.

„To bardzo interesująca lektura, w której autor pochyla się nad stanem współczesnego świata i nad duchowością człowieka” – podsumował Gość Poranka „Siódma9”.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA