Otwórz player w nowym oknie

Marek Sawicki: Rząd powinien umiędzynarodowić problem na granicy z Białorusią

Marek Sawicki: Rząd powinien umiędzynarodowić problem na granicy z Białorusią

„Rząd w sprawie sytuacji na granicy z Białorusią jest nieudolny. Widać wyraźnie, że ani miesięczny ani dwumiesięczny stan wyjątkowy nie poprawił sytuacji na granicy. Źle, że rząd nie czyni problemu na granicy problemem międzynarodowym” – powiedział w Poranku „Siódma9” Marek Sawicki, poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Były minister rolnictwa oceniał działanie resortu rolnictwa na przestrzeni ostatnich lat.

„Wśród wielu obietnic niestety nie zrealizowano wiele. Za rządów PiS mieliśmy trzech ministrów rolnictwa – ich pracę przemilczę. Szykowany na ten urząd Henryk Kowalczyk wydaje się być lepszym kandydatem od pozostałej trójki. To polityk, który twardo stąpa po ziemi. Patrząc na ludzi obecnych w PiS, nie widzę tam nikogo innego, kto mógłby zająć się tym resortem” – stwierdził rozmówca Janusza Zalewskiego.

Polityk PSL oceniał też działania polskiego rządu na granicy z Białorusią.

„Rząd w tej sprawie jest nieudolny. Widać wyraźnie, że ani miesięczny ani dwumiesięczny stan wyjątkowy nie poprawił sytuacji na granicy. Źle, że rząd nie czyni problemu na granicy problemem międzynarodowym. Gdyby to zrobił, to łatwiej byłoby nam dyskutować ws. dyplomatycznych porozumień z Putinem, bo wiadomo, że to nie sam Łukaszenka tym wszystkim dowodzi” – mówił Gość Poranka „Siódma9”.

W rozmowie pojawił się wątek ewentualnej koalicji partii opozycyjnych przy najbliższych wyborach parlamentarnych.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA