Otwórz player w nowym oknie

Ks. Zbigniew Gełdon: Troska o młode pokolenie jest dla nas bardzo ważna

Ks. Zbigniew Gełdon: Troska o młode pokolenie jest dla nas bardzo ważna

„Zespół «Na cały Głos» jest zespołem młodzieżowym, od początku taki był. Tworzymy piękną siłę - ponad 40 osób będzie wykonywało nowy program „Nowe serce” i to młodych chcemy ewangelizować i pokazać, że Bóg nas kocha i trzeba tylko tą miłość przyjąć” - powiedział w Poranku „Siódma9” ks. Zbigniew Gełdon (Radio Głos).

Rozmowa Michała Kłosowskiego z ks. Zbigniewem Gełdonem dotyczyła utworów muzycznych pod wspólnym tytułem „Nowe serce” i zespołu «Na cały Głos».

„Nowy program muzyczny „Nowe serce” przygotowujemy z zespołem «Na cały Głos», który działa przy Radiu Głos od 10 lat. Jest to koncert jubileuszowy. Pelplin zawsze był ogromną kolebką muzyki sakralnej. O tym też świadczą zapiski Cystersów. Wydarzenie odbędzie się 20 listopada o godz. 18. w pelplińskiej katedrze. Nie będzie to tylko koncert, ale jedno wielkie uwielbienie Pana Boga. Będzie On obecny pośród nas w szczególnej Monstrancji, która została specjalnie wykuta w postaci barki. Jest to nawiązanie do ołtarza zbudowanego na wizytę Jana Pawła II w Pelplinie” - tłumaczył duchowny.

„Zespół «Na cały Głos» jest fenomenem, jedynym zespołem w Polsce działającym przy radiu diecezjalnym. Przez 10 lat działania śpiewaliśmy w wielu miejscach w naszym kraju, jednak najwięcej służymy w naszej diecezji podczas różnych wydarzeń ewangelizacyjnych” - mówił Gość Poranka.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA