Otwórz player w nowym oknie

Ks. dr Mariusz Boguszewski: Prawo do praktykowania religii jest podstawowym prawem człowieka

Ks. dr Mariusz Boguszewski: Prawo do praktykowania religii jest podstawowym prawem człowieka

„Podświetlenie kościołów i różnych obiektów publicznych na czerwono to pewien symbol. Na całym świecie będziemy przypominać o tragicznym losie prześladowanych chrześcijan” – powiedział w Poranku „Siódma9” ks. dr Mariusz Boguszewski (Pomoc Kościołowi w Potrzebie).

„Ciągle za mało mówimy o prześladowaniach chrześcijan. Proszę pamiętać, że jeden z raportów mówi o tym, że nawet 400 milionów chrześcijan jest prześladowanych na świecie – to są potężne liczby, które muszą nas przejąć. To konkretne łzy, konkretni ludzie i to wielka niesprawiedliwość” – mówił ks. Boguszewski.

„Dziś nie chce się zauważyć, że prawo do praktykowania religii jest podstawowym prawem człowieka. To coś oczywistego, że człowiek ma prawo wyznawać swoją religię. Ma prawo wierzyć, ma prawo modlić się tak, jak chce i jak podpowiada mu jego sumienie” – podkreślał przedstawiciel PKWP.

Rozmówca red. Kłosowskiego zapytany, jak Polacy mogą pomagać chrześcijanom na świecie, odpowiedział:

„W PKWP mamy na to trzy odpowiedzi. Pierwsza to oczywiście modlitwa, druga to pomoc finansowa, a trzecia - może najważniejsza - to okazanie solidarności i bycie z drugim człowiekiem” – stwierdził Gość Poranka „Siódma9”.

Ks. Boguszewski mówił też o trwającej akcji Red Week 2021.

„Jest to element zwrócenia uwagi na to, żeby świat chrześcijański nie zapomniał dzisiaj o tych terenach związanych z tymi najbardziej zapalnymi miejscami świata. Podświetlenie kościołów i różnych obiektów publicznych na czerwono to pewien symbol. Na całym świecie będziemy przypominać o tragicznym losie prześladowanych chrześcijan” – powiedział.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA