Otwórz player w nowym oknie

Radosław Fogiel: Projekt posła Hoca w żaden sposób nie ogranicza prawa do pracy

Radosław Fogiel: Projekt posła Hoca w żaden sposób nie ogranicza prawa do pracy

„Projekt, który zgłosił pan poseł Hoc w żaden sposób nie ogranicza w swoich dążeniach niczyjego prawa do pracy, nie daje możliwości zwalniania czy ograniczania zarobków. To jest projekt, który rzeczywiście ma umożliwić pracodawcom wgląd w sytuację szczepienną pracowników, po to, żeby później odpowiednio zorganizować do tego pracę” – powiedział w Poranku „Siódma9” Radosław Fogiel (Prawo i Sprawiedliwość).

„Szczepionki - jakkolwiek niedoskonałe - na pewno są najlepszym orężem w walce z pandemią. Ci, którzy jeszcze się nie szczepili, powinni to zrobić. Staramy się, by działania rządu były pragmatyczne. Nie zaostrzamy zasad bezpieczeństwa, stawiamy na egzekwowanie tych, które są” – powiedział rozmówca Marcina Fijołka.

Polityk wypowiedział się na temat projektu posła Hoca na temat sprawdzania szczepienia pracowników.

„Projekt, który zgłosił pan poseł Hoc w żaden sposób nie ogranicza w swoich dążeniach niczyjego prawa do pracy, nie daje możliwości zwalniania czy ograniczania zarobków. To jest projekt, który rzeczywiście ma umożliwić pracodawcom wgląd w sytuację szczepienną pracowników, po to, żeby później odpowiednio zorganizować do tego pracę” – tłumaczył poseł Prawa i Sprawiedliwości.

„Wszyscy w partii zdają sobie sprawę z tego, że pewne działania są niezbędne do tego, żeby uniknąć kolejnych lockdownów. To zresztą same środowiska przedsiębiorców, pracodawców monitowały o tego typu uprawnienia” – kontynuował.

„Jest to projekt, który w tej sytuacji jest nam potrzebny” – podkreślał.

W rozmowie pojawił się także wątek reformy sądownictwa.

„Były zapowiedzi całościowej reformy i ta reforma oczywiście zostanie przeprowadzona. W tym momencie trwają jeszcze konsultacje z ośrodkiem prezydenckim dotyczące jej ostatecznego kształtu” – mówił Gość Poranka „Siódma9”.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA