Otwórz player w nowym oknie

Marlena Maląg: Wyjście z pułapki niskiej dzietności jest ogromnym wyzwaniem

Marlena Maląg: Wyjście z pułapki niskiej dzietności jest ogromnym wyzwaniem

„Tworząc politykę prorodzinną cały czas mamy na uwadze potężne wyzwanie, jakim jest zmiana polityki demograficznej, czyli wyjście z pułapki niskiej dzietności” – powiedziała w Poranku „Siódma9” minister Marlena Maląg (Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej).

„Badania, które zostały przeprowadzone przy tworzeniu projektu Strategii Demograficznej jednoznacznie pokazały, że młodzi ludzie, aby zakładali rodziny, potrzebują własnego mieszkania, ale również bardzo ważnym elementem jest pewna i stabilna praca” – mówiła minister Maląg zwracając uwagę na to, że aż 41 % Polaków uważa, że pewna i stabilna praca jest czynnikiem determinującym podjęcie decyzji o urodzeniu dziecka.

W rozmowie poruszono także temat sytuacji kobiet na rynku pracy.

„Na przestrzeni ostatnich lat sytuacja kobiet na rynku pracy uległa znacznej poprawie. Porównując 2020 r. do roku 2015 widzimy, że kobiet na rynku pracy przybywa. Rośnie wskaźnik zatrudnienia, jak i wskaźnik aktywności zawodowej kobiet” – mówiła minister Maląg.

„To są dobre dane, które pokazują, że kobiety chcą po urlopie rodzicielskim wracać do pracy. Nam zależy nam tym, żeby tworzyć godne warunki i możliwość łączenia pracy zawodowej z życiem rodzinnym” – dodała.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA