Otwórz player w nowym oknie

Anna Bosak: Kobieta sukcesu to także kobieta zajmująca się domem

Anna Bosak: Kobieta sukcesu to także kobieta zajmująca się domem

„W naszej kampanii chcieliśmy pokazać, że zajmowanie się domem przez kobietę to praca, jak każda inna. To praca, która wymaga konkretnych umiejętności, kompetencji, zaangażowania, wysiłku i wiedzy merytorycznej w wielu dziedzinach” – powiedziała w Poranku „Siódma9” Anna Bosak (Fundacja Priorytety), która opowiadała o kampanii „Mama - kobieta sukcesu”.

„76 % respondentów odpowiedziało, że praca w domu jest niedoceniana, że nie jest w ogóle traktowana jako praca. W naszej kampanii chcieliśmy pokazać, że jest to praca, jak każda inna. To praca, która wymaga konkretnych umiejętności, kompetencji, zaangażowania, wysiłku i wiedzy merytorycznej w wielu dziedzinach” – mówiła rozmówczyni Anny Czytowskiej.

„Chcemy przełamywać pewne stereotypy. Kobieta sukcesu kojarzy się z kobietą, która odniosła sukces w pracy zawodowej. Chcemy po pierwsze docenić mamy, chcemy pokazać, że dobre wykonywanie pracy w domu, szczęśliwa rodzina, szczęśliwe i dobrze wychowane dzieci to konkretny sukces” – powiedziała Anna Bosak.

„Zależy nam na tym, aby pokazywać pracodawcom, że czas, który kobieta poświęca na pracę w domu nie jest stratą tego czasu. Kobieta bardzo dużo zyskuje, rozwija bardzo dużo umiejętności miękkich, które często są kluczowe w pracy zawodowej i są najbardziej pożądane przez pracodawców” – mówiła.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA