Otwórz player w nowym oknie

Michał Woś: Wprowadzenie Rodzinnego Postępowania Informacyjnego ma służyć dzieciom

Michał Woś: Wprowadzenie Rodzinnego Postępowania Informacyjnego ma służyć dzieciom

„To, co zostało zaproponowane w nowelizacji Kodeksu Rodzinnego to absolutnie fundamentalna zmiana i popieram ją całym sercem. Wprowadzenie Rodzinnego Postępowania Informacyjnego ma służyć dzieciom” – powiedział w Poranku „Siódma9” Michał Woś (Ministerstwo Sprawiedliwości).

„Przygotowaliśmy projekt szerokiej reformy wymiaru sprawiedliwości (projekt reformy sądownictwa powszechnego i reformę Sądu Najwyższego). W ramach reformy Sądu Najwyższego przyjęta jest koncepcja, która zakłada nie tylko zniesienie Izby Dyscyplinarnej, ale większej ilości izb. Chodzi o inną strukturę Sądu Najwyższego, która spowodowałaby, że Izba Dyscyplinarna - jako zarzewie konfliktu - zniknęłaby” – mówił wiceminister sprawiedliwości.

„Izba Dyscyplinarna w sposób faktyczny, prawny oczywiście nie będzie funkcjonowała w takim kształcie, w jakim jest teraz. Reforma proponuje inny model dyscyplinarny sędziów. Natomiast na pewno model dyscyplinowania sędziów musi działać, bo to wynika z samej Konstytucji. (...) Potrzebna jest powszechna reforma, która będzie dotyczyła większości obszarów z wymiaru sprawiedliwości, a nie poszczególnych wycinków” – tłumaczył minister Woś.

W rozmowie dotknięto także tematu Nowelizacji Kodeksu Rodzinnego i pomysłu wprowadzenia Rodzinnego Postępowania Informacyjnego.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA