Otwórz player w nowym oknie

Krzysztof Bosak: W polskich mediach nie powinno być zagranicznego kapitału większościowego

Krzysztof Bosak: W polskich mediach nie powinno być zagranicznego kapitału większościowego

„Sprawa narodowości kapitału, który jest właścicielem mediów w Polsce, powinna być uregulowana inaczej, ale nie może z tego względu, że jesteśmy w Unii Europejskiej, a Unia zabrania tego zrobić. Dla naszego bezpieczeństwa powinniśmy mieć przepisy mówiące o tym, że w żadnych mediach w Polsce, nie powinno być zagranicznego kapitału większościowego” – powiedział w Poranku „Siódma9” poseł Konfederacji, Krzysztof Bosak.

Początek rozmowy dotyczył weta prezydenta Dudy ws. Lex TVN. Zdaniem posła Konfederacji wyciągnięcie ustawy z sejmowej zamrażarki służyło rządzącym do przykrycia tematów, które negatywnie wpływają na notowania partii rządzącej.

„Te tematy to wzrost inflacji, podniesienie stóp procentowych, powodujące wzrost rat kredytów dla wielu Polaków, a także drastyczne podwyżki cen gazu i prądu” – wymieniał Krzysztof Bosak.

Gość Poranka zapytany, czy jego zdaniem sprawa narodowości kapitału, który jest właścicielem mediów, powinna być inaczej uregulowana w Polsce, powiedział:

„Powinna być uregulowana inaczej, ale nie może z tego względu, że jesteśmy w Unii Europejskiej, a Unia zabrania to zrobić. Dla naszego bezpieczeństwa powinniśmy mieć przepisy mówiące o tym, że w żadnych mediach w Polsce, nie powinno być zagranicznego kapitału większościowego”.

W rozmowie kontynuowano wątek inflacji i rosnących cen.

„Przez lata ostrzegaliśmy, że intensywne podnoszenie podatków przez rząd, siłą rzeczy, doprowadzi do rosnących cen w sklepach. Do rosnącej inflacji w Polsce przyczyniły się także gigantyczne środki (bez żadnej kontroli budżetowej) wrzucone na rynek w ubiegłym roku w postaci tarcz antykryzysowych. Mowa tu o miliardach złotych” – mówił poseł Bosak, dodając, że za obecny stan inflacji odpowiada również polityka klimatyczna Unii Europejskiej.

„PiS przez 7 lat rządów akceptował ten system” – podkreślał.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA