Otwórz player w nowym oknie

Michał Woś o nowelizacji ustawy o SN: Trwają rozmowy z Pałacem Prezydenckim

Michał Woś o nowelizacji ustawy o SN: Trwają rozmowy z Pałacem Prezydenckim

„Trwają rozmowy z Pałacem Prezydenckim. Argumenty przez nas podnoszone nie są bagatelizowane i to jest kluczowe” – mówił w poranku „Siódma 9” Michał Woś, wiceminister sprawiedliwości i wiceprezes Solidarnej Polski.

Gość Poranka stwierdził, że relacje w Zjednoczonej Prawicy wyglądają tak, jak przez ostatnie lata.

„Wszyscy rozważamy wybory w terminie konstytucyjnym. Oczywiście w polityce nigdy nie można wykluczyć żadnych scenariuszy i nie wiadomo, jak się sprawy potoczą. Nie jest to wolą, czy intencją Solidarnej Polski, by wybory odbyły się w terminie wcześniejszym” - powiedział.

Woś odniósł się też do dzisiejszego wywiadu Ryszarda Terleckiego dla tygodnika „Sieci”.

„Marszałek Terlecki ma kwiecisty język i nie jest to pierwsza wypowiedź w tym duchu, ale najważniejsze słowa padają z ust Jarosława Kaczyńskiego i najważniejsze rozmowy, jakie toczą się w Zjednoczonej Prawicy, odbywają się na linii Jarosław Kaczyński-Zbigniew Ziobro” – powiedział.

„Wszyscy jesteśmy zmęczeni tą sytuacją, ale trzeba powiedzieć jasno, że nie chodzi o sprawy partykularne, interesy, ale o sprawę suwerenności Polski. Mówimy o pewnych zagrożeniach i mamy doświadczenia. Przypomnę, że kiedy w 2017 roku zawetowano nasze ustawy i przyjęto prezydenta, mówiliśmy, że mogą one przynieść problemy i tak się stało. Mówiliśmy o szeregu spraw, gdzie przestrzegaliśmy przed konsekwencjami” – dodał wiceminister sprawiedliwości.

Woś został także zapytany o nowelizację ustawy o Sądzie Najwyższym i likwidację Izby Dyscyplinarnej.

„Trwają rozmowy z Pałacem Prezydenckim. Argumenty przez nas podnoszone nie są bagatelizowane i to jest kluczowe. Szukamy porozumienia, choć pojawiły się w mediach wiele przekłamań. Łączy nas likwidacja Izby Dyscyplinarnej, ale są szczegóły do omówienia. Wymaga to kompromisu, rozmów i zrozumienia po obu stronach. Te rozmowy pokazują, że potencjalne, szkodliwe rozwiązania zaproponowane są dostrzegane przez Pałac Prezydencki” – powiedział.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA