Otwórz player w nowym oknie

Jakub Szczepański: Z Nowogrodzkiej słychać, że PiS ma własnych oligarchów

Jakub Szczepański: Z Nowogrodzkiej słychać, że PiS ma własnych oligarchów
 "Od polityków PiS słychać, że rządzący dorobili się własnych oligarchów" - powiedział w Poranku "Siódma9" redaktor Jakub Szczepański ("Interia Wydarzenia"). 
 
Dziennikarz portalu Interia.pl opisywał zakulisowe relacje między poszczególnymi frakcjami w obozie rządzącym: "Wszystko wskazuje na to, że Zjednoczona Prawica - na dziś, rok przed wyborami - dogadała się. PiS i Solidarna Polska są na siebie skazani; najprawdopodobniej wyborów przedterminowych nie będzie. Prezes Jarosław Kaczyński nie zamierza wyrzucać ziobrystów z koalicji, a sam Ziobro czuje się w koalicji coraz pewniejszy" - przekonywał rozmówca Marcina Fijołka. 
 
Red. Szczepański wskazywał, że w kuluarowych rozmowach z politykami PiS słyszy się cierpkie słowa na temat Zbigniewa Ziobry. "Słychać nawet opinie, że PiS dorobiło się swoich oligarchów - polityków, którzy mają duży wpływ na politykę, obsadę spółek, personalia - i to nawet w momencie, w którym sama Solidarna Polska ma w sondażach ledwie 0,7 proc. poparcia" - ocenił gość poranka Siódma9. 
 
Zdaniem dziennikarza Interii w najbliższych tygodniach powinna zapaść decyzja co do likwidacji Izby Dyscyplinarnej oraz odblokowania pieniędzy z Krajowego Planu Odbudowy z Brukseli. "Wydaje się, że do kompromisu dojdzie" - podkreślił.
 
W rozmowie wrócił też temat refleksji na temat strategii opozycji - pod kątem startu w wyborach: czy jedna wspólna lista jest możliwa? "PSL zamówił analizę u dr. Macieja Onasza - politologa z Łodzi. Analiza opiera się o modele przestrzennego rozkładu poparcia: tak naprawdę głosy rozkładają się na różnym poziomie w różnych okręgach wyborczych. A to przekłada się na podział mandatów. (...) Z tej ekspertyzy wynika, że jedna lista jest dla opozycji najgorszym pomysłem" - tłumaczył Jakub Szczepański.
 
W rozmowie również o wyborze prezesa Narodowego Banku Polskiego oraz walce z inflacją.
 
Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 
 
 
back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA