Otwórz player w nowym oknie

Ryszard Czarnecki: Ucieszę się ws. KPO, gdy von der Leyen przyjedzie do Polski

Ryszard Czarnecki: Ucieszę się ws. KPO, gdy von der Leyen przyjedzie do Polski

„Wierzę premierowi, że w sprawie KPO wszystko jest dogadane, ale ucieszę się dopiero wtedy, gdy podpisy zostaną złożone w Warszawie po wizycie Ursuli von der Leyen” - powiedział w poranku Siódma9 Ryszard Czarnecki, europoseł Prawa i Sprawiedliwości.

Rozmówca Marcina Fijołka skomentował w ten sposób wysiłki polskiego rządu o odblokowanie Krajowego Planu Odbudowy. Pytany o dodatkowe pieniądze z Unii Europejskiej na system uchodźców z Ukrainy, odpowiadał:

"Mówi się o linii kredytowej, padają kwoty - dla wszystkich - 650 mln euro, a Turcja dostała ad hoc, w dwóch ratach, ponad sześć miliardów euro. A przecież Turcja nie była i nie jest członkiem Unii Europejskiej. (...) I to wszystko w historii, gdy Turcja przyjęła ponad dwa razy mniej uchodźców niż dziś Polska" - wskazywał polityk.

Zdaniem Ryszarda Czarneckiego szansa na specjalny specfundusz dla Polski istnieje, ale młyny w Brukseli mielą bardzo powoli. Pytany o kwestię zmian strukturalnych w Prawie i Sprawiedliwości i zmiany w okręgach partii, europoseł tej partii odpowiadał:

"O tym mówiło się w naszej partii od zeszłego roku, więc nie jest to dla nas niespodzianka. Prezes zapowiadał to od wielu miesięcy, choć pewnie nie wszyscy są z tego zadowoleni. To wzmocnienie roli Jarosława Kaczyńskiego, ale to nie oznacza, że będzie też inna ordynacja wyborcza" - przekonywał gość poranka Siódma9.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA