Otwórz player w nowym oknie

Małgorzata Paprocka: Celem prezydenta Dudy jest zakończenie sporu na linii Warszawa-Bruksela

Małgorzata Paprocka: Celem prezydenta Dudy jest zakończenie sporu na linii Warszawa-Bruksela

„Wczorajsze posiedzenie komisji [sprawiedliwości i praw człowieka] zakończyło się przyjęciem sprawozdania i generalnie propozycja komisji zawiera taki kształt, jak pierwotne przedłożenie prezydenta. Wszystkie te propozycje fundamentalne, które prezydent przedstawił Sejmowi, zostały przez komisję rekomendowane" – stwierdziła minister Małgorzata Paprocka w rozmowie z Marcinem Fijołkiem w Poranku Siódma9.

Małgorzata Paprocka - pełniąca funkcję sekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta Andrzeja Dudy - wskazywała, że projekt wypełnia oczekiwania Komisji Europejskiej.

„Celem prezydenta było wprowadzenie do polskiego systemu prawnego takich rozwiązań, które z jednej strony pozwolą zakończyć spór na linii Warszawa-Bruksela, toczący się wokół Izby Dyscyplinarnej, a druga fundamentalna kwestia to wykreowanie, przywrócenie reguł odpowiedzialności dyscyplinarnej sędziów i innych przedstawicieli zawodów prawniczych w taki sposób, aby ta odpowiedzialność mogła być w szybki, sprawny sposób egzekwowana, aby tutaj była równość wobec prawa i te elementy zostały wczoraj przez komisję przyjęte. W tym zakresie na pewno ten projekt cele prezydenta spełnia" - podkreśliła rozmówczyni Poranka Siódma9.

W rozmowie także o tym, co oznacza "test niezawisłości" sędziego oraz odpowiedź na pytanie, dlaczego Komisja Europejska ingeruje w polski wymiar sprawiedliwości i co to oznacza dla naszego kraju.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Zdjęcie: Kancelaria Prezydenta RP

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA