Otwórz player w nowym oknie

Stanisław Bukowiec: W wielu kwestiach mamy wspólne spojrzenie z PSL

Stanisław Bukowiec: W wielu kwestiach mamy wspólne spojrzenie z PSL

„Obecność gości z PSL na naszej konwencji to dowód na to, że w wielu kwestiach, zwłaszcza programowych mówimy jednym głosem. Czy to formalna współpraca i budowanie wspólnej listy? Nie, to jeszcze nie ten moment. To potwierdzenie, że w wielu sprawach mamy podobne spojrzenie” – mówił w Poranku „Siódma 9” Stanisław Bukowiec z Porozumienia.

Poseł Porozumienia został zapytany o ew. współpracę z Polską 2050 Szymona Hołowni.

„Ugrupowanie Szymona Hołowni ma wiele punktów programu gospodarczego, z którym mamy zbieżne spojrzenie. Nie wykluczyłbym współpracy, jeśli byłoby zainteresowanie współpracą. Na razie to jednak spekulacje. Skupiamy się na naszym programie i chcemy z nim dotrzeć do największej liczby Polaków” - powiedział.

Bukowiec zaznaczył, że potrzebna jest oferta programowa „centrum z wychyleniem na prawo”.

„W tym momencie PiS, poprzez swoją politykę gospodarczą, skręcił w lewo. Mówimy o polityce socjalnej, a nie wolnorynkowej. W takiej sytuacji taki blok byłby dobrą alternatywą. Jednak nie możemy na tym etapie odrzucać propozycji Donalda Tuska, bo być może będziemy do tego zmuszeni np. zmianą ordynacji” - dodał.

Poseł Porozumienia mówił także o propozycjach programowych, w tym o łatwiejszym dostępie do broni.

„Sytuacja za naszą wschodnią granicą zmusza do tego, by zmienić przepisy, które obecnie utrudniają możliwość legalnego posiadania broni. Proponujemy, by ci, którzy chcą mieć, po prostu mogli. Chodzi o to, by przepisy były bardziej liberalne w tym względzie” - powiedział.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

 

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA