Otwórz player w nowym oknie

Jakub Kulesza: Wolność gospodarcza jest dla nas tak samo istotna, jak wolność osobista i polityczna

Jakub Kulesza: Wolność gospodarcza jest dla nas tak samo istotna, jak wolność osobista i polityczna

„Nasza deklaracja ideowa ma trzy filary. Wolność gospodarcza jest dla nas tak samo istotna, jak wolność osobista i polityczna. One się przenikają i wynikają z siebie nawzajem” – powiedział w Poranku „Siódma9” poseł Jakub Kulesza (Konfederacja, Wolnościowcy).

„W całej Konfederacji na tle reszty Sejmu wyróżniamy się tym, że jesteśmy zdecydowanymi zwolennikami obniżki podatków i redukcji wydatków publicznych. Z Partią KORWiN różnimy się na polu podejścia do demokracji. Jednym z naszych postulatów jest rozszerzenie narzędzi demokracji bezpośredniej (wzór szwajcarski). Uważamy, że budowanie świadomego społeczeństwa obywatelskiego poprzez danie wolności oraz odpowiedzialności obywatelom, pomoże zwiększyć zakres wolności osobistej i gospodarczej” – mówił poseł Kulesza.

Rozmówca Anny Czytowskiej wymienił jeszcze jeden element odróżniający Wolnościowców od partii KORWiN.

„Mowa o polityce zagranicznej. Sprzeciwiamy się wszelkim formom autorytarnych rządów i ścisłej współpracy z takimi reżimami, uznając, że w przyszłości mogą one zagrażać wolnemu światu”

Gość Poranka „Siódma9” wskazał także na trzy najważniejsze cele jego ugrupowania.

„Nasza deklaracja ideowa ma trzy filary. Wolność gospodarcza jest dla nas tak samo istotna, jak wolność osobista i polityczna. One się przenikają i wynikają z siebie nawzajem” – mówił polityk.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA