Otwórz player w nowym oknie

S. Anna Maria Pudełko: Kobieta ze swojej natury jest otwarta na relację, na bliskość

S. Anna Maria Pudełko: Kobieta ze swojej natury jest otwarta na relację, na bliskość

„Kobieta ze swojej natury jest otwarta na relację, na bliskość. Sama Księga Rodzaju mówi nam, że Bóg wymarzył sobie kobietę, aby wydobywała z rozpaczy, z samotności każde ludzkie istnienie” – powiedziała w Poranku „Siódma9” s. Anna Maria Pudełko.

„Powołanie do macierzyństwa i duchowego macierzyństwa jest sercem powołania zakonnego. My się tego uczymy poprzez wchodzenie w głęboką, wyłączną więź z Bogiem. Z tej miłości wypływa później miłość do drugiego człowieka. Zadaniem osób konsekrowanych jest wnoszenie miłości, pomocy, empatii, cierpliwości, delikatności, służby, ale też siły czułości, tam gdzie jej najbardziej brakuje. Dlatego też widzimy w Kościele, jak osoby konsekrowane idą na peryferia, do tych najbardziej wykluczanych i porzucanych” – mówiła rozmówczyni Michała Kłosowskiego.

„Powołanie jest przede wszystkim darem Boga. Aby móc usłyszeć głos Boga potrzebujemy przede wszystkim budować z Nim relację przyjaźni. Musimy znaleźć czas dla Boga, i czas dla siebie. Cisza to przestrzeń, której możemy usłyszeć serce Boga i swoje własne serce, swoje najgłębsze pragnienia i tęsknoty” – powiedział Gość Poranka „Siódma9”.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA