Otwórz player w nowym oknie

Magdalena Wolińska-Riedi: Przekazanie dzieciom polskości jest bardzo ważne

Magdalena Wolińska-Riedi: Przekazanie dzieciom polskości jest bardzo ważne

„Największym wyzwaniem łączenia życia zawodowego z domowym jest czas. Zwłaszcza w momencie, gdy jest się bardzo aktywnym zawodowo i charakter pracy wymaga tego, by często być w podróży. Problemem jest łączenie macierzyństwa z bardzo aktywną pracą i wykonywanie obu czynności dobrze. Dla mnie zawsze nadrzędne były dzieci, było one wartością najwyższą i nadrzędną. Staram się jednak spontanicznie to łączyć, zawierzając Bogu, to że wszystko się uda” - powiedziała w Poranku „Siódma9” redaktor Magdalena Wolińska-Riedi.

Rozmowa z redaktor Magdaleną Wolińską-Riedi dotyczyła macierzyństwa i jej życia w Watykanie.

„Bycie kobietą w Watykanie jest wyjątkowe. Doświadczam tego przez ostatnie 16 lat swojego życia. Jest tutaj garstka kobiet. Kiedy weszłam do Watykanu jako żona papieskiego gwardzisty, byłam jedną z 12 świeckich kobiet tam żyjących, które miały paszport watykański. Ze względów naturalnych byłyśmy traktowane wyjątkowo. Uśmiech pojawiał na twarzach pracowników sklepów, czy hierarchów kościelnych widząc kobietę” - mówił Gość Poranka.

„Przekazanie polskości i naszej tożsamości narodowej dzieciom jest bardzo ważnym zadaniem i nie można o tym zapomnieć. Będąc na emigracji, daleko od źródeł, od domu rodzinnego, ważne jest by nasycić je naszym językiem, jako podstawowym narzędziem wyróżniającym naszą przynależność. Następnie trzeba przesycić dzieci tradycjami, polską mentalnością i zawsze mi na tym zależało, bo jestem Polką ogromnie oddaną swojej ojczyźnie. Od zawsze ta nostalgia i tęsknota we mnie była. Chociaż trzeba powiedzieć, że Watykan i Rzym to taka mała Polska. Jest tu dużo Polaków, często słyszy się język polski” - tłumaczyła dziennikarka.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA