Otwórz player w nowym oknie

Krzysztof Zuba: Nasz tegoroczny program rozwoju duchowego będzie oparty o nauczanie Jana Pawła II na temat rodziny

Krzysztof Zuba:  Nasz tegoroczny program rozwoju duchowego będzie oparty o nauczanie Jana Pawła II na temat rodziny

„Rycerze Kolumba swoją wiarę realizują według programu «Wiara przez uczynki». Z jednej strony chodzi o pracę nad rozwojem duchowym, modlitwę, ale równocześnie ważne są działania podejmowane w czterech kategoriach: wiara, rodzina, społeczność, życie” – powiedział w Poranku „Siódma9” Krzysztof Zuba, Delegat Stanowy Rycerzy Kolumba w Polsce.

Tematem rozmowy Karola Gaca z Krzysztofem Zubą była 12 stanowa konwencja Rycerzy Kolumba, która odbyła się pod hasłem „Przyszłość ludzkości idzie poprzez rodzinę”. Hasło konwencji zostało zaczerpnięte z nauczania św. Jana Pawła II i to ono będzie przyświecało działaniom Rycerzy Kolumba w Polsce w kolejnym roku bratnim, który rozpocznie się 1 lipca.

„Konwencja to z jednej strony okazja do wspólnej modlitwy, a z drugiej do podsumowania tego, co udało się osiągnąć w ostatnich 12 miesiącach. Jest to także miejsce spotkania delegatów z całej Polski dotyczące przyszłości, dot. działań, które Rycerze będą podejmowali w kolejnym roku bratnim” – mówił.

Jak wskazywał Gość Poranka „Siódma9”, rodzina będzie stanowić temat przewodni tegorocznych działań Rycerzy Kolumba w Polsce.

„Nasz program formacyjny, program rozwoju duchowego będzie oparty o nauczanie Jana Pawła II na temat rodziny. Towarzyszyć temu będzie peregrynacja obrazu św. Józefa. Są to główne działania formacyjne, które będą towarzyszyły dziełom miłosierdzia, które podejmują Rycerze Kolumba” – powiedział Delegat Stanowy Rycerzy Kolumba w Polsce.

Rozmówca Karola Gaca mówił też o celach, które obecnie stawiają przed sobą Rycerze.

„Przede wszystkim musimy odnaleźć się w rzeczywistości, która jest. Rycerze Kolumba swoją wiarę realizują według programu «Wiara przez uczynki». Z jednej strony chodzi o pracę nad rozwojem duchowym, modlitwę, ale równocześnie ważne są działania podejmowane w czterech kategoriach: wiara, rodzina, społeczność, życie” – mówił Krzysztof Zuba.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA