Otwórz player w nowym oknie

Przemysław Wręźlewicz: Kard. George Pell jest wybitnym współczesnym myślicielem

Przemysław Wręźlewicz: Kard. George Pell jest wybitnym współczesnym myślicielem

„Ten dziennik to nie tylko świadectwo osobistych przeżyć kard. Pella, ale to także rozmyślania nad stanem współczesnego świata, Kościoła, naszej wiary” – powiedział w Poranku „Siódma9” Przemysław Wręźlewicz, który opowiadał na temat książki „Dziennik więzienny. Odrzucenie” (wyd. Rafael).

Przedmiotem rozmowy Michała Górskiego z Przemysławem Wręźlewiczem był drugi tom wspomnień kard. Georga Pella.

„W tym tomie bardzo przebija się prawdziwość cierpienia tego kapłana. W rozważaniach kard. Pella czytamy, że często ciężko mu przyjąć krzyż, który ma nieść. Pisze wprost, że nie jest w stanie tego zaakceptować, a mimo to przyjmuje z pokorą to, co się dzieje, stara się oczyścić z niesłusznych z zarzutów, a poprzez pewną rutynę dnia próbuje nie rozpaść się na kawałki” – mówi Gość Poranka „Siódma9”.

„Ten dziennik to nie tylko świadectwo osobistych przeżyć kard. Pella, ale to także rozmyślania nad stanem współczesnego świata, Kościoła, naszej wiary. Autor pisze też o zagrożeniach, które dostrzega. Bardzo uderzające jest to, jak aktualne są to teksty. Jest to lektura książki poważnego, współczesnego myśliciela” – stwierdził Przemysław Wręźlewicz.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA