Otwórz player w nowym oknie

Dominik Dubiel SJ: Muzyka i duchowość rodzą się w tym samym miejscu

Dominik Dubiel SJ: Muzyka i duchowość rodzą się w tym samym miejscu

„Kto DOBRZE śpiewa, dwa razy się modli. Śpiew jest czymś bardzo naturalnym. Jest on związany z naszymi emocjami, z naszym duchem. Śpiew angażuje całościowo. Bóg daje się nam cały w swoim Wcieleniu, w swoim Synu, dlatego my także chcemy odpowiadać na to aktem całościowym, angażującym całe nasze jestestwo” – powiedział w Poranku „Siódma9” jezuita, Dominik Dubiel. 

„Szczerze wierzę, że zarówno muzyka, jak i duchowość rodzą się dokładnie w tym samym miejscu – w sercu, którego dotknęła Miłość, w sercu, które jest przepełnione nadmiarem. To jest doświadczenie, które potrzebuje wyjść na zewnątrz” – mówił Dominik Dubiel.

Rozmówca Michała Kłosowskiego zwracał uwagę na to, że utwór muzyczny, który ma trafić do szerokiego grona odbiorców, w pierwszej kolejności musi być utworem wykonanym w sposób profesjonalny.

„Należy zatroszczyć się o jakość. Jakość jest tym, co zawsze przyciąga do rzeczy, które robimy. Jeśli jest ona ukierunkowana w jakiś sposób na Pana Boga, to istnieje dużo większa szansa na dotarcie z tym do innych ludzi” – mówił Gość Poranka „Siódma9”.

„Kto DOBRZE śpiewa, dwa razy się modli. Śpiew jest czymś bardzo naturalnym. Jest on związany z naszymi emocjami, z naszym duchem. Śpiew jest czymś, co nas angażuje całościowo. Bóg daje się nam cały w swoim Wcieleniu, w swoim Synu, dlatego my także chcemy odpowiadać na to aktem całościowym, angażującym całe nasze jestestwo” – stwierdził jezuita.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA