Otwórz player w nowym oknie

Krzysztof Paszczyk: Brak środków z Krajowego Planu Odbudowy to brak środków na inwestycje

Krzysztof Paszczyk: Brak środków z Krajowego Planu Odbudowy to brak środków na inwestycje

„Bez silnego, jednoznacznego impulsu środków europejskich, nie będzie inwestycji. Mamy najniższy wskaźnik inwestycji od 20 lat” – powiedział w Poranku „Siódma9” Krzysztof Paszyk, poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego. 

„Brak środków z Krajowego Planu Odbudowy to brak środków na inwestycje. Ich poziom to dzisiaj niewiele ponad 16%. Polskie firmy tracą przez to na konkurencyjności wobec firm z państw, które z tych środków korzystają” – mówił rozmówca Michała Kłosowskiego.

„Wsparcie rolnictwa jest dalece niewystarczające. Ogromna liczba gospodarstw upadła z powodu ASF, dopłaty do nawozów okazały się niewystarczające, a wykorzystanie środków z UE z kończącej się perspektywy jest na niskim poziomie, to ledwie 56%” – stwierdził polityk.

„Czy jako Polska jesteśmy bezpieczni żywnościowo? Tak. Brakuje jednak jasnych, zdecydowanych działań w ostatnim czasie, które sytuację by wzmacniało. Polityka rolna rządu jest niewystarczająca” – powiedział Gość Poranka „Siódma9”, wspominając m.in. o niewykorzystanych środach europejskich na rolnictwo w latach 2013-2020.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA