Otwórz player w nowym oknie

Marek Jakubiak: Putin jest emanacją rosyjskiego społeczeństwa

Marek Jakubiak: Putin jest emanacją rosyjskiego społeczeństwa

„Putin jaki jest wszyscy widzą, ale to nie tylko Putin jest zły. Jest on emanacją Rosjan, widać to wyraźnie. Armia rosyjska jest emanacją rosyjskiego społeczeństwa. Ich zachowanie, kradzieże, mordy – to po prostu jest taki naród. Musimy się do tego przyzwyczaić. A my graniczymy z Kaliningradem, znajduje się tam wojsko i musimy traktować to bardzo poważnie” - powiedział w Poranku „Siódma9” Marek Jakubiak, były parlamentarzysta.

Rozmowa Michała Górskiego z Markiem Jakubiakiem dotyczyła m.in. dymisji Jarosława Kaczyńskiego.

„Wydaje się, że kampania wyborcza w naszym kraju zaczęła się kilka tygodni temu. Jarosław Kaczyński zapowiadał tę dymisję i chyba dla nikogo nie jest ona zaskoczeniem. Jest to właściwie rezygnacja. Wszedł do rządu z przyczyn racjonalnych, trzeba było tam uporządkować wewnętrzne sprawy. To się udało i Jarosław Kaczyński odchodzi do swoich zadań prezesa jednej z największych partii w Polsce i porządkowania teraz tam spraw. Jarosław Kaczyński ma bardzo duży autorytet wśród działaczy” - mówił Gość Poranka.

W rozmowie poruszono temat zablokowania przez Litwę tranzytu do Kaliningradu.

„Litwa działa na mocy postanowień Komisji Europejskiej i Unii Europejskiej odseparowując transporty, które są niedopuszczone przez UE. Może się to nie podobać Rosjanom, ale nikt nie namawiał ich do agresji wobec Ukrainy, a z bandytami tak trzeba działać. Wszelkie negocjacje powadzone przez Macrona i Scholza z Kremlem spaliły na panewce, do niczego nie doprowadziły, więc trzeba działać ostrzej” - tłumaczył polityk.

Tematem rozmowy była również wizyta polityków Niemiec i Francji na Ukrainie.

„Dziś na oczach całego świata namawia się napadniętego, by zalegalizował zbrodnię. Zginęła olbrzymia liczba Ukraińców, dużą liczbę wywieziono również na Syberię. Teraz prezydent Ukrainy namawiany przez polityków dwóch czy trzech krajów zachodnich ma się otrząsnąć i powrócić do dalszych interesów z Rosją. Jest to porażający pomysł. Sama myśl o tym, że ktoś mógł wpaść na taki pomysł jest odrażająca, a na to wpadli Niemcy i Francuzi. Od początku wojny ustalają z Putinem przez telefony kto, co będzie mówił. Oni są członkami NATO, jest to działanie na szkodę sojuszu, ale i Unii Europejskiej” - komentował rozmówca Michała Górskiego.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA