Otwórz player w nowym oknie

Bartosz Jakubowski: Zderzenie pociągów jest sprawą niezwykle rzadką

Bartosz Jakubowski: Zderzenie pociągów jest sprawą niezwykle rzadką

"W Szczekocinach doszło do zderzenia dwóch pociągów. Grzebanie w tej sprawie odkryło całą masę błędów i zaniedbań. Czubkiem góry lodowej było to, że doszło do kolizji i zginęło 16 osób, a kilkadziesiąt zostało rannych. Wydawało się, że historia była bardzo prosta, ale wraz z badaniem sprawy ukazało się znacznie więcej wątków, które trzeba było opisać. Zderzenie się pociągów jest sprawą niezwykle rzadką, szczególnie w takich rozmiarach" - powiedział w Poranku "Siódma9" Bartosz Jakubowski (Klub Jagielloński).

Ostatnia rozmowa środowego Poranka dotyczyła książki pt. "Zderzenie czołowe. Historia katastrofy kolejowej pod Szczekocinami".

"Najważniejszym powodem czemu zająłem się katastrofą kolejową pod Szczekocinami, było to, że czułem, że w tej sprawie nie wiem wszystkiego. Jako człowiek zajmujący się transportem i analizujący dane, miałem wrażenie w tej sprawie wiele kwestii pozostaje ukrytych, mimo że zakończyła się prawomocnymi wyrokami sądów. Miałem poczucie, że w tej historii jest dużo więcej rzeczy, których publicznie nikt nie powiedział" - powiedział Gość Poranka. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

 

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA