Otwórz player w nowym oknie

Ks. Łukasz Brus: Patrząc na życie Piotra i Pawła czujemy, że Pan Bóg jest miłosierny

Ks. Łukasz Brus: Patrząc na życie Piotra i Pawła czujemy, że Pan Bóg jest miłosierny

„To święto jest dla mnie świętem wolności Pana Boga, która jest absolutnie zaskakująca. Pokazuje, jak często odbiegamy od myśli Pana Boga i jak nasze serce jest daleko od serca Pana Boga. W Kościele jest miejsce na grzechy, ponieważ jest w nim miejsce na miłosierdzie, które zajmuje pierwsze miejsce. Patrząc na życie Piotra i Pawła czujemy, że Pan Bóg jest miłosierny” - powiedział w Poranku „Siódma9” ks. Łukasz Brus.

Rozmowa z ks. Łukaszem Brusem dotyczyła Uroczystości Świętych Apostołów Piotra i Pawła.

„Kiedy myślimy o Piotrze, natychmiast przychodzi nam na myśl również Paweł. Pokazuje nam to jedną ważną rzecz, czyli to, że jeśli człowiek pozwala się prowadzić Panu Bogu to może pogodzić się z bliźnim w czasie kłótni, bo oni ostateczne pogodzili i pojednali się. Ostatecznie stali się również filarami Kościoła. Pan Bóg wybrał Piotra, żeby był głową Kościoła, a Paweł udał się do pogan i dzięki niemu rozniosła się Ewangelia. Potrzebowaliśmy tych dwóch apostołów, którzy nie zawsze się zgadzali, a jednak Pan Bóg tak ich poprowadził, że zapewne są przyjaciółmi w niebie. Ta historia pokazuje też, że jeżeli człowiek buduje na Panu Bogu, to on przeprowadza relacje przez najtrudniejsze sytuacje” - mówił duchowny.

„To święto jest dla mnie świętem wolności Pana Boga, która jest absolutnie zaskakująca. Pokazuje, jak często odbiegamy od myśli Pana Boga i jak nasze serce jest daleko od serca Pana Boga. W Kościele jest miejsce na grzechy, ponieważ jest w nim miejsce na miłosierdzie, które zajmuje pierwsze miejsce. Patrząc na życie Piotra i Pawła czujemy, że Pan Bóg jest miłosierny” - tłumaczył Gość Poranka.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA