Otwórz player w nowym oknie

Tomasz Krzyżak: Problem wykorzystywania seksualnego osób małoletnich nie zniknie, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki

Tomasz Krzyżak: Problem wykorzystywania seksualnego osób małoletnich nie zniknie, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki

„Możemy szukać metod zapobiegania, prewencji, uwrażliwiania całego społeczeństwa (bo Kościół jest częścią społeczeństwa), zwracania uwagi na to, na co powinniśmy reagować. Możemy tej krzywdzie dzieci zapobiegać. (...) Kwestia edukacji, nauki jest tutaj bardzo ważna, odgrywa istotną rolę” – powiedział w Poranku „Siódma9” red. Tomasz Krzyżak („Rzeczpospolita”).

Przedmiotem dyskusji była budowa systemu edukacyjnego mającego zapobiegać pedofilii.

„Problem wykorzystywania seksualnego osób małoletnich, problemy dotyczące seksualności, nie znikną jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki w momencie, gdy będziemy mieli wykształconych specjalistów w tym zakresie. Problem siedzi w głowach osób, które mają zaburzenia” – mówił rozmówca red. Kłosowskiego.

„Możemy szukać metod zapobiegania, prewencji, uwrażliwiania całego społeczeństwa (bo Kościół jest częścią społeczeństwa), zwracania uwagi na to, na co powinniśmy reagować. Możemy tej krzywdzie dzieci zapobiegać. (...) Kwestia edukacji, nauki jest tutaj bardzo ważna, odgrywa istotną rolę” – stwierdził red. Krzyżak.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA