Otwórz player w nowym oknie

Dr Rafał Leśkiewicz: Janusz Kusociński powinien być inspiracją dla młodych pokoleń

Dr Rafał Leśkiewicz: Janusz Kusociński powinien być inspiracją dla młodych pokoleń

„Janusz Kusociński był człowiekiem wyjątkowym. Był uosobieniem cech polskiego patriotyzmu, uosobieniem pokolenia ludzi, którzy wychowali się w II RP, przed którymi stało całe życie, tak brutalnie przerwane przez tragizm wojny” – powiedział w Poranku „Siódma9” dr Rafał Leśkiewicz, rzecznik prasowy Instytutu Pamięci Narodowej.

Mówiąc o Januszu Kusocińskim warto przytoczyć jego wypowiedź, znajdującą się na wystawie, którą możemy oglądać od piątku 29 lipca w Centrum Olimpijskim. Brzmi ona: "Kształcić duszę cnotami, umysł słowami, a ciało sportem”.

„Poprzez prezentację sylwetki polskiego sportowca, mistrza olimpijskiego z Los Angeles z 1932 roku, żołnierza, obrońcę Warszawy z 1939 roku i członka konspiracji, która zawiązała się zaraz po rozpoczęciu okupacji przez Niemców, chcemy zachęcić młodych ludzi do zainspirowania się tą niezwykłą postacią” – mówił rozmówca Michała Kłosowskiego.

„Janusz Kusociński był człowiekiem wyjątkowym. Był uosobieniem cech polskiego patriotyzmu, uosobieniem pokolenia ludzi, którzy wychowali się w II RP, przed którymi stało całe życie, tak brutalnie przerwane przez tragizm wojny” – dodał dr Leśkiewicz.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA