Otwórz player w nowym oknie

Marek Sawicki: Możemy być samowystarczalni energetycznie. Potrzeba decyzji o inwestycjach, a nie opowiadania bajek o dopłatach na dopłaty

Marek Sawicki: Możemy być samowystarczalni energetycznie. Potrzeba decyzji o inwestycjach, a nie opowiadania bajek o dopłatach na dopłaty

„Mając na uwadze nasze wewnętrzne wydobycie (w granicach 4 miliardów metrów sześciennych) oraz import, który gwarantują nam pola naftowe PGNiG na Morzu Północnym (kolejne 3,5 mld) możemy być samowystarczalni energetycznie. Potrzeba decyzji o inwestycjach, a nie opowiadania bajek o dopłatach na dopłaty” – powiedział w Poranku „Siódma9” poseł Marek Sawicki (Polskie Stronnictwo Ludowe).

„Nie robiłbym wielkich nadziei Ukrainie na to, że Polska jest w stanie w znaczący sposób im pomóc w eksporcie zboża. Nasza miesięczna ładowność portów to ok. 600-800 tysięcy ton, przy 5 milionach ton na Ukrainie” – mówił rozmówca Janusza Zalewskiego.

„Od pół roku leżą w Sejmie nasze projekty ustaw. Chcemy odblokować energetykę wiatrową, fotowoltaikę oraz cały Krajowy Plan Odbudowy. Chodzi o 58 miliardów plus 22 miliardy, których rząd nie kontraktował, a które można przeznaczyć na inwestycje w biogazownie. Mogą one nie tylko produkować prąd, ale także produkować biogaz komunalny i być świetnym magazynem energii” – powiedział poseł Sawicki.

„Możemy być gazowo samowystarczalni. Mając na uwadze nasze wewnętrzne wydobycie (w granicach 4 miliardów) oraz import, który gwarantują nam pola naftowe PGNiG na Morzu Północnym (kolejne 3,5 mld) możemy być samowystarczalni energetycznie. Potrzeba decyzji o inwestycjach, a nie opowiadania bajek o dopłatach na dopłaty” – stwierdził Gość Poranka „Siódma9”.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA