Otwórz player w nowym oknie

Ks. Leszek Kryża: Mieszkańcy Ukrainy w Bogu widzieli jedyną nadzieję

Ks. Leszek Kryża: Mieszkańcy Ukrainy w Bogu widzieli jedyną nadzieję

„Mieszkańcy Ukrainy wprost stawiali pytania: „gdzie w tym wszystkim był Pan Bóg, kiedy mordowano, kiedy ginęli ludzie?”. Ale ostatecznie i tak każdy się do tego Pana Boga odwoływał, bo tak naprawdę w Nim potem widzieli jedyną nadzieję, aby jakkolwiek sobie tę sytuację wytłumaczyć i zrozumieć. Choć pewnie do końca ani wytłumaczyć, ani zrozumieć się tego nie da” - powiedział w Poranku „Siódma9” ks. Leszek Kryża (Zespół Pomocy Kościołowi na Wschodzie KEP).

Rozmowa z ks. Leszkiem Kryżą dotyczyła wyprawy z pomocą na Ukrainę.

„To była wyprawa wyjątkowa, ze względu na wizytę w tych dwóch miejscach, Bucza i Borodzianka. Byliśmy jeszcze w Worzelu. Nie udało się dojechać do Irpienia, ale to pewnie przy następnej wyprawie. To było wstrząsające. Powiem szczerze, że takie obrazy to wcześniej oglądałem na filmach wojennych, albo we wspomnieniach z tego, jak wyglądała Warszawa po wojnie. Mniej więcej coś takiego można było zobaczyć” - mówił duchowny.

„Jednak można było zauważyć przebłyski nadziei. Np. wśród tych osmolonych ruin bloku był jeden balkon pięknie wymalowany na zielono. Nawet gdzieniegdzie pojawiały się kwiaty. I to taki znak, że jest życie, że życie wraca i jest silniejsze od tego wszystkiego, co się tam wydarzyło – powiedział Gość Poranka.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA