Otwórz player w nowym oknie

Ryszard Czarnecki: Należy rozważyć zamrożenie naszej składki członkowskiej w UE

Ryszard Czarnecki: Należy rozważyć zamrożenie naszej składki członkowskiej w UE

„Dosyć miękkiej gry. Powinniśmy zapowiedzieć zamrożenie naszej składki członkowskiej do Unii Europejskiej (6,5 mld euro rocznie) i powinniśmy korzystać niemal z każdej okazji, aby wetować - nawet jeśli są to sprawy zupełnie niezwiązane ze sprawami gospodarczymi” – powiedział w Poranku „Siódma9” europarlamentarzysta Prawa i Sprawiedliwości, Ryszard Czarnecki.

Europoseł PiS zapytany, czy spodziewa się że pieniądze z KPO wpłyną do Polski, odpowiedział:

„Są trzy scenariusze, co do Unii Europejskiej i jej stosunku do Polski. Pierwszy to plan minimum, czyli zamrozić pieniądze, ociągać ich wypłatę. Plan drugi - maksimum - nie dać pieniędzy w ogóle. Plan trzeci - chyba najbardziej prawdopodobny - dać część pieniędzy, ale sporej części nie dać” – mówił rozmówca Karola Gaca.

Jakie kroki powinna podjąć Polska w stosunku do Unii Europejskiej?

„Dosyć miękkiej gry. Powinniśmy zapowiedzieć zamrożenie naszej składki członkowskiej do Unii Europejskiej (6,5 mld euro rocznie) i powinniśmy korzystać niemal z każdej okazji, aby wetować - nawet jeśli są to sprawy zupełnie niezwiązane ze sprawami gospodarczymi” – powiedział Ryszard Czarnecki.

„Instrumentu weta w UE więcej razy od Polski użyły m.in. takie kraje jak Francja, Niemcy czy Belgia. One używają tego instrumentu po to, aby bronić własnych interesów. Skoro inne kraje to robią, to nie po to, aby robić exit z UE, ale aby walczyć o swoje interesy. My też bez wątpienia powinniśmy to robić” – kontynuował Gość Poranka „Siódma9”.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA