Otwórz player w nowym oknie

Ks. prof. Marcin Kowalski: Mesjasz chce być blisko nas. „Wędruje nocą”.

Ks. prof. Marcin Kowalski: Mesjasz chce być blisko nas. „Wędruje nocą”.

„Mesjasz to «Pan Młody, który wędruje nocą na spotkanie z Panną Młodą». To przepiękny obraz, który uświadamia nam, że tak samo wiele trudu, jak my wkładamy w naszą życiową drogę, wkłada również Bóg, który chce się z nami spotkać i bardzo chce, abyśmy «spotkali się u drzwi, jak tylko zakołacze»” – powiedział w Poranku „Siódma9” ks. prof. Marcin Kowalski („Jutro Niedziela”,Stacja7).

Rozmowa Karola Gaca z ks. prof. Marcinem Kowalskim dotyczyła Czytań XIX Niedzieli Zwykłej. W piątkowej rozmowie mówiono między innymi o czytaniach z Księgi Mądrości, a także o Ewangelii wg św. Łukasza. 

„Mieliśmy Noc Wyjścia, Noc Abrahama, a mamy jeszcze Noc Mesjasza” – mówił rozmówca Karola Gaca.

„Mesjasz wędruje. Co prawda wrócił do Ojca, ale jest także w drodze powrotnej do nas. Wraca też codziennie podczas Eucharystii. Mesjasz chce być blisko nas. «Wędruje nocą» – jak mówi Ewangelia wg św. Mateusza. Mesjasz to «Pan Młody, który wędruje nocą na spotkanie z Panną Młodą». To przepiękny obraz, który uświadamia nam, że tak samo wiele trudu, jak my wkładamy w naszą życiową drogę, wkłada również Bóg, który chce się z nami spotkać i bardzo chce, abyśmy «spotkali się u drzwi, jak tylko zakołacze» – stwierdził Gość Poranka „Siódma9”.

„Niedzielna Ewangelia jest o drodze. To zaproszenie do najpiękniejszej drogi naszego życia, drogi z Panem, który wyzwala i daje wypoczynek” – podsumował ks. Marcin Kowalski.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA