Otwórz player w nowym oknie

Roman Łazarski: Wolny rynek istnieje niezależnie od tego, jak wiele wprowadzimy regulacji

Roman Łazarski: Wolny rynek istnieje niezależnie od tego, jak wiele wprowadzimy regulacji

„Wolny rynek istnieje niezależnie od tego, jak wiele wprowadzimy regulacji. On istnieje – to jest prawo popytu i podaży” – powiedział w Poranku „Siódma9” Roman Łazarski (Kongres Polskiego Biznesu).

„Jako Kongres proponujemy projekt reformy podatkowej. Chodzi o usunięcie dwóch artykułów z dwóch ustaw o podatku dochodowym. Chodzi o artykuły, które wprowadzają wyłączenia z katalogu kosztów uzyskania przychodu. Należy powrócić do ogólnej zasady, że wszystko, co prowadzi do uzyskania przychodu jest kosztem w działalności gospodarczej, jest kosztem podatkowym. Rezultat będzie taki, że podatnicy zaczną kupować na potęgę, żeby tylko nie płacić podatku dochodowego” – mówił Roman Łazarski.

Rozmowa dotyczyła także sytuacji na rynku pracy. 

„Jeśli gospodarka wejdzie w recesję i siły wytwórcze zmniejszą się, a Ukraińcy przyjadą jako oczekujący zagospodarowania (w sensie pracy) i nadal będą istniały biurokratyczne okowy, które nie pozwolą działać na rynku gospodarczym (np. tworzyć firm), to będą grupą ludzi, którzy oczekują pracy i konsumpcji. Gospodarka nie będzie wydolna, nie będzie w stanie temu zaradzić” – powiedział Gość Poranka „Siódma9”.

Rozmowa dotyczyła także akcji „Zgłoś bubel prawny”.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA