Otwórz player w nowym oknie

Poseł T. Rzymkowski (Kukiz'15): "Uważam, że prezydent uratował rząd PiS"

Poseł T. Rzymkowski (Kukiz'15): "Uważam, że prezydent uratował rząd PiS"

„Polacy oczekują systemu prezydenckiego, jestem o tym przekonany” – powiedział Tomasz Rzymkowski, poseł Kukiz 15, gość poranka „Siódma – Dziewiąta” w rozgłośniach katolickich.

W rozmowie na temat tego, czy spór o reformę wymiaru sprawiedliwości stanie się sporem o system polityczny, przypomniał, że prezydent ma największe poparcie i mandat do stabilizacji państwa. „Uważam, że te ataki na prezydenta, polityków Prawa i Sprawiedliwości po vecie, były kompletnie nieuzasadnione. Prezydent Andrzej Duda uratował rząd PiS. Gdyby nie to, mielibyśmy do czynienia z niespotykanymi po '89 roku protestami społecznymi” – argumentował poseł Rzymkowski.  

Jarosław Kaczyński w wywiadzie udzielonym „Gazecie Polskiej” ujawnił rozmowę z prezydentem Andrzejem Dudą po ogłoszeniu jego założeń reformy wymiaru sprawiedliwości. Prezes PIS powiedział: „Nie widzę przesłanek przy ustabilizowanym systemie politycznym, by wprowadzić w Polsce system prezydencki”. Dodał też, że zastrzegając, że nie dotyczy to Andrzeja Dudy: „Zawsze może się zdarzyć, że osoba bez odpowiedniego doświadczenia politycznego, człowiek złej woli uzyska bardzo dużą władzę i to bez realnej kontroli”. W PiS trwa dyskusja na temat prezydenckich ustaw. Wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha zapewnił, że Andrzej Duda nie zamierza tworzyć partii prezydenckiej. Prezydent oczekuje merytorycznej dyskusji nad reformą wymiaru sprawiedliwości w Parlamencie.  

 Posłuchaj całego poranka!

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA