Otwórz player w nowym oknie

Ewa Gnatkowska: Istnieje luka opiekuńcza nad rodzinami dotkniętymi chorobą SLA

Ewa Gnatkowska: Istnieje luka opiekuńcza nad rodzinami dotkniętymi chorobą SLA

„Jest wielka potrzeba opieki nad chorymi na SLA. Istnieje luka opiekuńcza nad rodzinami dotkniętymi tą chorobą” – powiedziała w Poranku „Siódma9” Ewa Gnatkowska, założycielka Fundacji Hospicyjnej "Mój Dom".

Założycielka Fundacji Hospicyjnej "Mój Dom" zwracała uwagę na istotną rolę sztuki w działaniach fundacji.

„Sztuka rzeczywiście towarzyszy nam od samego początku powstania fundacji. Chodziło o to, żeby przekazać to, co jest bardziej wewnętrzne, to że chory poczuje że idziemy do niego z miłością i troską - także pozawerbalną. (...) Jest wielka potrzeba, na którą odpowiadamy” – mówiła Ewa Gnatkowska.

„Bez względu na to, czy to muzyka, słowo czy same dźwięki, sztuka przechodzi do głębi człowieka. Przekaz od serca, energia która idzie od człowieka, który niesie pomoc poprzez miłość, jest dla nas bardzo ważna” – kontynuowała rozmówczyni Karola Gaca. 

W rozmowie pojawił się również wydarzenia "FENOMEN", organizowanego przez Fundację "Mój Dom". W tym roku wspomniane wydarzenie odbędzie się 3-4 października w Warszawie. Wstęp jest wolny.

 

„«Fenomen» jest naszym cyklicznym wydarzeniem. Urodził się w 2019 roku i powstał w ramach odpowiedzi na pytania, które najczęściej zadajemy w hospicjach, prze ciężkiej chorobie. Przy pierwszej edycji pokazywaliśmy "fenomen człowieka w cierpieniu". Pokazywaliśmy trud cierpienia, ale także pewne aspekty rozwoju w cierpieniu. W tym roku «Fenomen» dotykać będzie wartości, jaką jest człowiek” – mówił Gość Poranka „Siódma9”.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy a po więcej informacji na temat Fundacji zapraszamy na https://mojdom.org.pl.

 

 
 
back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA