Otwórz player w nowym oknie

Paweł Ozdoba: Marsz dla Życia i Rodziny to wspólnota i wielka manifestacja wartości

Paweł Ozdoba: Marsz dla Życia i Rodziny to wspólnota i wielka manifestacja wartości

„Spotykamy się tam, by powiedzieć, że ochrona życia w Polsce jest ważna, jak również ważne są małżeństwa i rodziny. Są to nasze wspólne wartości, które nam przyświecają, jak sama nazwa wskazuje. Marsz dla Życia i Rodziny to wspólnota i wielka manifestacja wartości” - powiedział w Poranku „Siódma9” Paweł Ozdoba (Centrum Życia i Rodziny).

Ostatnia rozmowa piątkowego Poranka dotyczyła Marszu dla Życia i Rodziny 2022.

„Spotykamy się, żeby dać publiczne świadectwo, że bronimy, wspieramy i afirmujemy ochronę życia, małżeństwa i rodziny, ponieważ są to fundamentalne wartości dla naszego społeczeństwa. Myślę, że są również w pewien sposób wpisane w kod genetyczny naszego narodu. Mam nadzieję, że każdy popiera te wartości i rozumie, że są potrzebne i trzeba je mocno wpierać. Jest to również miejsce radosnej wspólnoty, rodzinnej atmosfery, który pokazuje, że będąc anonimowym można poczuć się jak jeden z elementów nieformalnego ruchu społecznego. To nie tylko jeden marsz w Warszawie, który nazywamy "Narodowym", ale towarzyszy mu szereg innych tego rodzaju wydarzeń. Jesteśmy dużym nieformalnym ruchem na rzecz ochrony życia i rodziny” - mówił Gość Poranka.

„W tym roku zwracamy szczególną uwagę na małżeństwo. Wybraliśmy hasło: „I ślubuję Ci”, by zwrócić uwagę na to, jak ważną instytucją jest małżeństwo. Bez małżeństwa, nie ma rodzin, nie ma gromad dzieci, które biorąc pod uwagę kryzys demograficzny są dziś bardzo potrzebne dla naszego społeczeństwa i narodu. Małżeństwo jest fundamentem, na którym zasadza się całe życie rodzinne, społeczne, dlatego dziś małżeństwo jest konieczne, by nasz kraj się rozwijał” - tłumaczył rozmówca Karola Gaca.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA