Otwórz player w nowym oknie

Piotr Wasilewski: Ważne jest by młodzi ludzie mający przekonania konserwatywne, patriotyczne również tworzyli

Piotr Wasilewski: Ważne jest by młodzi ludzie mający przekonania konserwatywne, patriotyczne również tworzyli

„Młodzi ludzie w czasie „Akademii Nowych Mediów” uczą się jak tworzyć teksty, by były one interesujące dla odbiorców. Również tworzenia treści w nowych mediach, jak Instagram, TikTok, relacje na Facebooku. Ważne jest by młodzi ludzie mający przekonania konserwatywne, patriotyczne również tworzyli. Z drugiej strony kosmopolitycznej jest bardzo wiele szkół, organizacji, które uczą młodych ludzi jak manipulować. My staramy się temu przeciwdziałać”- Powiedział w Poranku „Siódma9” Piotr Wasilewski (Fundacja Centrum im. Władysława Grabskiego).

Rozmowa z Piotrem Wasilewskim dotyczyła projektu „Akademia Nowych Mediów”.

„Rozpoczęliśmy kolejny cykl projektowy skierowany do młodych ludzi, gdzie mogliby rozwinąć swoje pasje i zainteresowania. W „Akademii Nowych Mediów” dajemy właśnie przestrzeń do rozwoju młodym ludziom zainteresowanych właśnie nowymi mediami i ich nową jakością. Społeczeństwo zauważa, co wynika z badań, że istnieje potrzeba by wśród młodych ludzi, byli zaangażowani nowi dziennikarze, influencerzy, który przedstawialiby wiedzę w sposób rzetelny i nie manipulowaliby swoimi rówieśnikami. Jest to bardzo ważne, ponieważ często stanowią autorytet dla młodzieży” - mówił Gość Poranka.

„Zainteresowanie projektem Akademia Nowych Mediów jest bardzo duże, ponieważ udział jest darmowy. Wszystko to dzięki wsparciu naszego partnera strategicznego Banku Gospodarstwa Krajowego, jak i fundacji Empiria i Wiedza. Cieszymy się, że tak ważne instytucje, realizujące wiele celów, w tym te statutowe, poprzez wspieranie młodzieży, jak w przypadku naszego projektu” - tłumaczył rozmówca Karola Gaca.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

 

 

 

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA