Otwórz player w nowym oknie

Adam Andruszkiewicz: Na naszych oczach dzieje się historia Polski

Adam Andruszkiewicz: Na naszych oczach dzieje się historia Polski

„ Na naszych oczach dzieje się historia Polski przez wielką literę. Zrywamy więzy uzależniające nas od Rosji. Te miesiące, choć będą trudne, sprawią, że wyjdziemy z tego silniejsi” – mówił w poranku „Siódma 9” Adam Andruszkiewicz, sekretarz stanu w Kancelarii Premiera.

Adam Andruszkiewicz ocenił, że uroczyste otwarcie przekopu Mierzei Wiślanej było „historycznym dniem”. „Przełamujemy bariery komunikacyjne poprzez Morze Bałtyckie. Mam tu na myśli przede wszystkim kontrolę Rosji nad Cieśniną Piławską. Do tej pory trzeba było pytać ją o zgodę, co dla naszego rządu było niedopuszczalne. Kolejny raz słowo, które daliśmy, zostało dotrzymane” - wskazywał.

Minister odniósł się też do krytyki opozycji. „Indolencja Platformy Obywatelskiej jest nam znana, zwłaszcza z czasów rządu PO-PSL. Ta krytyka idzie w sukurs stanowisku zagranicy. To obcym państwom, zwłaszcza Rosji ta inwestycja nie pasuje. Na naszych oczach dzieje się historia Polski przez wielką literę. Zrywamy więzy uzależniające nas od Rosji. Te miesiące, choć będą trudne, sprawią, że wyjdziemy z tego silniejsi. Ograniczając import surowców energetycznych, a także kończąc przekop Mierzei, wzmacniamy naszą suwerenność. Musimy zrobić wszystko, by na trwałe być w tej euroatlantyckiej części świata” – mówił.

„Podejmujemy szereg inwestycji, którą wzmacniamy podmiotowość Polski. To inwestycje drogowe, czy CPK, który sprawi, że w Polsce będzie bić serce Europy. Będziemy spotykać się z atakami. Wybory to powinien być spór między partiami, ale kierunek państwa nie powinien się zmieniać. U nas tak niestety nie jest. Ewentualna wygrana Donalda Tuska spowodowałaby wysadzenie w powietrze planów, które mamy” – powiedział Adam Andruszkiewicz.

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy!

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA